„Tiktai protas sukuria kūną“ – sakė J. Pilates, metodo kūrėjas. Pilates kūną treniruoja visiškai kitaip, negu kitos technikos. Treniruojant giliuosius (laikysenos) raumenis, kūnas stiprinamas iš vidaus į išorę, subalansuojant raumenyną ir sukuriant taisyklingą laikyseną. Taip kūnas tampa ilgesnis, lieknesnis, labiau išvystytas ir stangresnis. Kartu pagerinama laikysena, pasiekiama pusiausvyra tarp lankstumo ir jėgos, atpalaiduojama nereikalinga įtampa ir stresas. Pilates – ideali treniruotė tiems, kurie nusprendė sportuoti pirmą kartą gyvenime, ir sportininkams, norintiems pagerinti savo rezultatus. Kadangi visi pratimai atliekami lėtai, kontroliuojant savo judesius, pasiekiami ilgalaikiai rezultatai. Dėl šių priežasčiu Pilates dažnai rekomenduojamas žmonėms, kenčiantiems nugaros skausmus.

Pilates sistema treniruoja ne tik kūną, bet ir protą, mokydama pastarąjį būti atsakingu už kūną. Gerinant savo kūno jauseną, atpalaiduojama įtampa ir mokoma taisyklingos laikysenos. Taip pat skatinamas efektyvesnis kvėpavimas, kvėpuojant apatine krūtinės ląstos dalimi. „Raumeninio korseto“ sukūrimas yra vienas iš pagrindinių metodo tikslų. Tai pasiekiama stiprinant giliuosius stuburą stabilizuojančius raumenis, sukuriant naujus raumenų įsijungimo į darbą modelius. Preciziški, kontroliuojami, plastiški judesiai užtikrina, kad bus išvengiama raumenų ir raiščių traumų, dažnai susijusių su kita aktyvia fizine veikla. Pilates vaidina svarbų vaidmenį ir kasdieninės ir sporto reabilitacijos programose. Kiekvieno pratimo mokomasi laikantis 8 principų: atsipalaidavimo, susikaupimo, ištvermės, judesio plastiškumo, taisyklingos laikysenos, koordinacijos,  stipraus kūno centro.

Pilates atpalaiduoja stuburą nuo įtampos, gerina kraujotaką bei raumenų tonusą. Raumenys stiprinami be didelės įtampos, treniruotė ramina bei atpalaiduoja.

Facebook komentarai